شاد شاهرود شاهرود مشاهده پیکان وانت پیکان

شاد: شاهرود شاهرود مشاهده پیکان وانت پیکان حمل خاک خاک حمل مصالح ساختمانی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی آپارتمان‌های صدرنشین در جدول پرمعامله‌ترین‌ها

رشد پیاپی قیمت مسکن در ماه‌های اخیر موجب شد، جایگاه آپارتمان‌های ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومانی در صدر جدول پرمعامله‌ترین واحدهای مسکونی به لحاظ ارزش ریالی در تیر ماه

آپارتمان‌های صدرنشین در جدول پرمعامله‌ترین‌ها

آپارتمان های صدرنشین در جدول پرمعامله ترین ها

عبارات مهم : بازار

رشد پیاپی قیمت مسکن در ماه های اخیر موجب شد، جایگاه آپارتمان های ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومانی در صدر جدول پرمعامله ترین واحدهای مسکونی به لحاظ ارزش ریالی در تیر ماه متزلزل شود.

به گزارش دنیای اقتصاد ، مدت ها بود که در بازار معاملات مسکن، پرمعامله ترین املاک به لحاظ ارزش ریالی، آپارتمان های ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومانی بوده اند ولی بعد از چند ماه متلاطم در بازار مسکن، رفته رفته سهم آپارتمان های ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومانی از معاملات ماهانه زیاد کردن یافت تا اینکه در آخر تیر ماه این گروه جایگزین واحدهای ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومانی شد.

تازه ترین گزارش بانک مرکزی از اوضاع بازار مسکن نشان می دهد در تیر ماه امسال سهم آپارتمان های ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومانی از کل معاملات مسکن در میان بازه های متفاوت قیمتی، زیاد کردن قابل توجهی یافت و این آپارتمان هادر رتبه اول پرمعامله ترین واحدها قرار گرفتند. طی ماه گذشته ۸/ ۱۶ درصد از آپارتمان های فروخته شده است در پایتخت کشور عزیزمان ایران در این بازه قیمتی قرار داشتند و آپارتمان های ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومانی بعد از ماه ها صدرنشینی در جدول پرمعامله ترین واحدهای مسکونی به لحاظ قیمت، با سهم ۹/ ۱۵ درصدی به رتبه دوم سقوط کردند. در عین حال مجموع سهم این دو گروه قیمتی از آپارتمان ها، همواره حدود یک سوم از کل معاملات ماهانه مسکن را تشکیل می دهد.

آپارتمان‌های صدرنشین در جدول پرمعامله‌ترین‌ها

نکته قابل توجه دیگر این است که تنها ۳۴ درصد از معاملات این گروه قیمتی، نوساز تا ۵ سال ساخت بوده و بقیه آنها سن بنای بیشتری داشته اند.

واژه های کلیدی: بازار | میلیون | صدرنشین | آپارتمان | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog