شاد شاهرود شاهرود مشاهده پیکان وانت پیکان

شاد: شاهرود شاهرود مشاهده پیکان وانت پیکان حمل خاک خاک حمل مصالح ساختمانی

گت بلاگز اخبار بین الملل تردیدها راجع به پایبندی کره‌شمالی به توافق هسته‌ای با آمریکا

انتشار گزارش‌هایی راجع به قصد کره‌شمالی جهت حفظ مخفیانه بعضی از زرادخانه‌های هسته‌ای و تاسیسات تولید اورانیوم غنی‌شده خودش سوالاتی را راجع به اصرار رئیس‌جمهوری

تردیدها راجع به پایبندی کره‌شمالی به توافق هسته‌ای با آمریکا

تردیدها راجع به پایبندی کره شمالی به توافق هسته ای با آمریکا

عبارات مهم : توافق

انتشار گزارش هایی راجع به قصد کره شمالی جهت حفظ مخفیانه بعضی از زرادخانه های هسته ای و تاسیسات تولید اورانیوم غنی شده است خودش سوالاتی را راجع به اصرار مدیر جمهوری آمریکا بعد از نشست تاریخی سنگاپور مبنی بر اینکه پیونگ یانگ “دیگر ترساندن هسته ای نیست”، به وجود آورده هست.

به گزارش ایسنا، روزنامه واشنگتن پست به نقل از چهار مقام دولتی آمریکا بدون ذکر نام آنها گزارش داد که یافته های اطلاعاتی جدیدی به دست آمده است که زمینه چینی جهت فریفتن ایالات متحده آمریکا در آن دیده می شود. گزارش واشنگتن پست بعد از گزارش ان بی سی نیوز منتشر شد که تاکید داشت کره شمالی تولید سوخت تسلیحات هسته ای را زیاد کردن داده است.

این گزارش ها همچنین به دنبال خودستایی دونالد ترامپ بابت تعهد خلع سلاح هسته ای رهبر کره شمالی در نشست سنگاپور مطرح می شود؛ ملاقاتی که در آن کیم جونگ اون به آخر ترساندن هسته ای کشورش بعد از ماه ها جنگ لفظی با آمریکا وعده داد.

تردیدها راجع به پایبندی کره‌شمالی به توافق هسته‌ای با آمریکا

به گزارش واشنگتن پست، شواهدی از فریبکاری کره شمالی از وقت نشست ۱۲ ژوئن به بعد دیده شده است هست. کیم جونگ اون و ترامپ اعلامیه ای را با نشانه “حرکت به سمت خلع سلاح هسته ای شبه جزیره کره” به امضا رساندند. در این بیانیه مشترک، جدول زمانی مشخصی جهت خلع سلاح هسته ای یا توقف تولید تعیین نشد. همچنین گزینه راستی آزمایی و غیر قابل بازگشت بودن تسلیحات هسته ای کره شمالی هم در این بیانیه دیده نمی شود.

رئیس جمهوری آمریکا یکشنبه همچنان با جدیت راجع به تلاش های کره شمالی سخن گفت. او در مصاحبه با فاکس نیوز تاکید کرد: “گمان می کنم آنها در این رابطه بسیار جدی باشند.” او راجع به اینکه چطور می تواند به وعده خلع سلاح کیم اعتماد کند، گفت: “ما خیلی جور هستیم. با او توافق کردم. با او دست دادم. واقعا اعتقاد دارم که او پایبند است.” این مصاحبه گرچه یکشنبه منتشر شد ولی پیش از افشای گزارش “فریبکاری” کره شمالی ضبط شده است بود. ترامپ هم چنین افزود: ما چیزی نداده ایم. آنچه می خواهیم بدهیم و چیز خوبی هست، در آینده خواهد بود.

انتشار گزارش‌هایی راجع به قصد کره‌شمالی جهت حفظ مخفیانه بعضی از زرادخانه‌های هسته‌ای و تاسیسات تولید اورانیوم غنی‌شده خودش سوالاتی را راجع به اصرار رئیس‌جمهوری

جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا یکشنبه تاکید کرد، دولت واشنگتن کاملا از پیشینه فریبکاری کره شمالی آگاه است و راحت لوحانه وارد مذاکرات خلع سلاح هسته ای نشده هست. بولتون به سی بی اس گفت: “هیچگونه احساس شگفتی یا تردید در میان گروهی که این کار را انجام می دهد، وجود ندارد.” او همچنین در برنامه فاکس نیوز ساندی تاکید کرد: ما از تمام ظرفیت های خودمان جهت درک آنچه کره شمالی در حال انجام هست، استفاده می کنیم.

با این حال مقام های آمریکا در پاسخ به اینکه آیا پیونگ یانگ لیست کاملی به همراه شرح از برنامه هسته ای یا زرادخانه خودش ارائه کرده است یا خیر، بسیار مبهم یا بی اهمیت بوده اند. کارشناسان نگرانند که واشنگتن احتمالا یک توافق معمولی را که منحصرا روی سایت یانگ بیون متمرکز باشد، بپذیرد ولی به سایت های زیرزمینی آشنا شده است اهمیتی ندهد. تنها سایت غنی سازی اورانیوم که کره شمالی علنا به آن اذعان کرده هست، در یانگ بیون واقع در شمال پیونگ یانگ است.

واژه های کلیدی: توافق | آمریکا | واشنگتن | کره شمالی | پیونگ یانگ | واشنگتن پست | دونالد ترامپ | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog