شاد شاهرود شاهرود مشاهده پیکان وانت پیکان

شاد: شاهرود شاهرود مشاهده پیکان وانت پیکان حمل خاک خاک حمل مصالح ساختمانی

گت بلاگز استان ها غیرقابل سکونت شدن 4 استان با خشک شدن دریاچه ارومیه

با خشک شدن دریاچه ارومیه قطعا استان‌های آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی، اردبیل و زنجان غیرقابل سکونت شده است و دستکم 14 میلیون نفر مجبور به مهاجرت می‌شوند.

غیرقابل سکونت شدن 4 استان با خشک شدن دریاچه ارومیه

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان؛ و به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی، حجت الاسلام محمدعلی آل هاشم نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در دیدار با مدیران و محیط بانان شرکت حفاظت محیط زیست با تاکید بر لزوم توجه الزامات حفظ محیط زیست، اظهار داشت: بنده به پرسشها زیست محیطی بسیار علاقمند هستم و از نزدیک پرسشها مربوط به آن را پیگیری می کنم.

عبارات مهم : همراه
وی افزود: بحث محیط زیست بسیار مهم هست، آیا که در همه ابعاد زندگی انسان تاثیرگذار بوده و این تاثیر ممکن است سال ها بعد نمایان شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی تاکید کرد: آب، خاک و هوا باید به دقت حفاظت شوند، آیا که اگر محیط زیست سالم نباشد، علاوه بر انسان ها نباتات هم زیان خواهند دید و مضرات آن در نهایت به همه می رسد.

وی با بیان اینکه آلودگی هوا تاثیرات منفی زیادی در انسان بر جای می گذارد، گفت: علاوه بر بیماری های قلبی و ریوی که بسیار بحث شده، پرخاشگری، عوض کردن شخصیت و خلق و خوی انسان ها در شرایط آلودگی هوا از تاثیرات و مضرات این پدیده است که اثرات آن در درازمدت در جامعه نمایان می شود.

آل هاشم بر حفاظت از جنگل ها و مراتع استان تاکید کرد و گفت: در بحث جنگل ها و مراتع و تاثیراتی که آنها در تامین آب شیرین، جلوگیری از وقوع سیلاب، حفظ خاک و … می گذارند، حفاظت از این منایع خداد ادی حائز اهمیت خاص هست.

وی گفت: جنگل های ارسباران از زیباترین جنگل های کشور هستند و مزیتی که نسبت به جنگل های شمال دارند، این است که هوای جنگل های ارسباران شرجی نیست.

امام جمعه تبریز بر لزوم انجام کار فرهنگی جهت همراه کردن مردم در بحث حفاظت محیط زیست تاکید کرد و گفت: در جامعه ما به بحث های حفظ محیط زیست در گذشته آنچنان که باید خوب پرداخت نشده و باید روی مسئله ساختن فرهنگ و همراه کردن مردم در بحث حفاظت از منابع طبیعی خیلی زیاد کار شود تا مردم به وظیفه ارزش آگاه شوند.

آل هاشم از عملکرد ستاد احیای دریاچه ارومیه در تثبیت سطح آب دریاچه ارومیه تقدیر کرد و گفت: اگر روند خشک شدن دریاچه ارومیه ادامه می یافت، قطعا استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان غیرقابل سکونت می شدند و دستکم 14 میلیون نفر مجبور به مهاجرت می شدند.

انتهای پیام/پ

واژه های کلیدی: همراه | ارومیه | دریاچه | آذربایجان | محیط زیست آذربایجان شرقی | دریاچه ارومیه | از بین رفتن حیاط |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog