شاد شاهرود شاهرود مشاهده پیکان وانت پیکان

شاد: شاهرود شاهرود مشاهده پیکان وانت پیکان حمل خاک خاک حمل مصالح ساختمانی

گت بلاگز اصفهان آغاز همکاری مرکز آموزش هتل داری وین و دانشگاه اصفهان

رئیس اتاق بازرگانی وین از شروع همکاری های آموزش هتل داری پایتخت اتریش با دانشگاه اصفهان خبر داد.

آغاز همکاری مرکز آموزش هتل داری وین و دانشگاه اصفهان

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،«والتر روک » در نشست ‘ بررسی وقت های تجاری و سرمایه گذاری بین وین و اصفهان ‘، افزود: شروع همکاری بین این دو مرکز آموزشی، شروع خوبی جهت توسعه همکاری های اقتصادی، بازرگانی و آموزشی بین وین و اصفهان هست.
استان اصفهان با بیش از 22 هزار بنا و اثر تاریخی که یکهزار و 850 مورد آن به ثبت ملی و چهار اثر آن به نام های میدان نقش جهان، کاخ چهلستون، باغ فین کاشان و مسجد جامع به ثبت جهانی رسیده، کانون توجه گردشگران داخلی و خارجی است.

عبارات مهم : اتریش
از سال 92 توسعه گردشگری یکی از محورهای توسعه اصفهان قرار گرفته است و براساس اعلام معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان از شروع سال 1392 تا 1395 بیش از 950 هزار گردشگر خارجی به استان اصفهان سفر کرده اند.

با توجه به زیاد کردن استقبال گردشگران خارجی جهت سفر اصفهان، این شهر تاریخی با کمبود هتل و مراکز اقامتی جهت این گردشگران مواجه است و به همین منظور سند هتل سازی در اصفهان اوایل دی سال 94 با نشانه تسریع و تسهیل روند سرمایه گذاری بخش شخصی در زمینه هتل سازی به وسیله اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان و با همکاری اتحادیه هتل داران و دست اندرکاران صنعت گردشگری این استان تدوین شد.
استان اصفهان دارای 90 هتل و 65 مهمانپذیر است که از این تعداد 57 هتل و 30 مهمانپذیر در شهر اصفهان واقع شده است است و سه هتل پنج ستاره، چهار هتل چهار ستاره و 12 هتل با کیفیت های دیگر در استان در حال ساخت می باشد.
رئیس اتاق بازرگانی وین در نشست ‘ بررسی وقت های تجاری و سرمایه گذاری بین وین و اصفهان ‘ که در اتاق بازرگانی این شهر برگزار شد، با استقبال از توسعه روابط و همکاری این اتاق با اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان اصفهان افزود: وین دارای شرایط و موقعیت های فراوانی جهت سرمایه گذاری است .
«والتر روک » افزود: وین دارای موقعیت اقتصادی، جغرافیایی و سیستم حمل و نقل کارآمد و مناسبی است که شرایط خوبی را جهت جذب سرمایه گذاری خارجی در آن بوجود آورده است.
وی ادامه داد: وین تا کنون بالغ بر 930 میلیارد یورو جذب سرمایه گذاری خارجی داشته است و حدود 300 شرکت خارجی در آن فعالند.

رئیس اتاق بازرگانی وین پایه و اساس موفقیت وین در جذب سرمایه گذاران خارجی و نقش موثر در رشد ناخالص ملی را، سرمایه گذاری وین در تحقیق و توسعه بیان کرد.

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان نیز در این نشست، با اشاره به اینکه بعد از برجام بیش از 120 هیات سیاسی و خارجی به استان اصفهان سفر کرده اند، گفت: سفر این هیات ها به اصفهان دستاوردهای خوبی را در زمینه توسعه همکاری های اقتصادی و بازرگانی بین طرفین بوجود آورده است و امیدواریم سفر هیات تجاری وین نیز چنین دستاوردی را در پی داشته باشد.
‘ سید عبدالوهاب سهل آبادی ‘ افزود: کشور ما مترقی ترین قوانین سرمایه گذاری خارجی را داراست و تا 100 درصد سهم همکاری جهت خارجی ها در نظر گرفته است.
وی از مدیر اتاق وین و همراهان وی خواست خبر صلح و دوستی مردم کشور عزیزمان ایران بویژه فعالان اقتصادی استان اصفهان را به هموطنان خود در اتریش ابلاغ کند.
سهل آبادی با اشاره به اینکه کشور عزیزمان ایران امن ترین کشور دنیاست، افزود: همکاری مردم و دولت زمینه امنیت پایدار در کشور عزیزمان ایران و حضور سرمایه گذاران خارجی و توسعه همکاری های اقتصادی با کشورهای دنیا را فراهم کرده است.
تحریم های ظالمانه علیه کشورمان مناسبات میان دو کشور را کم کردن داد ولی اکنون و بعد از برجام روابط دو کشور روند رو به رشد و گسترده دارد.

براساس آمارهای گمرک ایران، مبادلات ‏تجاری دو کشور از سال١٣٩٠ تا آخر ١٣٩٣ به علت این تحریم ها از ٨١٨ میلیون دلار به ٣١٢ میلیون ‏دلار کم کردن یافت.

براساس این آمار از سال ١٣٩٠ تا چهار ماه منتهی به تیرماه 1394 حجم کل تجارت خارجی میان ‏ایران و اتریش، رقمی بالغ بر ٢ میلیارد و 258 میلیون دلار بوده که 98.2 درصد از آن مربوط به واردات کشور عزیزمان ایران از اتریش ‏است. بااهمیت ترین اقلام صادراتی کشور عزیزمان ایران به اتریش مشمول بر محصولات کشاورزی و مواد غذایی، غلات، میوه، سبزیجات، ‏داروهای گیاهی، فرش ‏دستباف، گلیم، قالیچه و… و بااهمیت ترین اقلام وارداتی کشور عزیزمان ایران از اتریش مشمول بر ماشین آلات صنعتی، برقی و رایانه ای، لوازم خانگی، دستگاه های ‏گیرنده و فرستنده، ریل، وسایل و تجهیزات راه آهن، مواد شیمیایی، دارو و تجهیزات پزشکی و…. است.
به گفته «فردریش اشتیفت» سفیر اتریش در پایتخت کشور عزیزمان ایران ااز وقت لغو تحریم های هسته ای کشور عزیزمان ایران تا آخر سال میلادی گذشته، صادرات اتریش به کشور عزیزمان ایران 196 درصد زیاد کردن داشته و صادرات کشور عزیزمان ایران به اتریش نیز چیزی در همین حدود رشد داشته است و امید می رود سال آینده حجم تجارت دوجانبه دو کشور به 800 میلیون یورو برسد.
وی افزود: سابقه همکاری کشور عزیزمان ایران و اتریش به بیش از 150 سال می رسد و اتریش 103 سال پیش در کشور عزیزمان ایران سفارت تاسیس کرده هست.
انتهای پیام/م

واژه های کلیدی: اتریش | ایران | خارجی | همکاری | اصفهان | گمرک ایران | سرمایه گذار | سرمایه گذاری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog