شاد شاهرود شاهرود مشاهده پیکان وانت پیکان

شاد: شاهرود شاهرود مشاهده پیکان وانت پیکان حمل خاک خاک حمل مصالح ساختمانی

گت بلاگز وب‌گردی اگر قصد بارداری دارید، این نکات را رعایت کنید

خانم‌هایی که قصد دارند با خیال راحت و بدون دردسر جهت بارداری اقدام کنند، بهتر است نکاتی را رعایت کنند. اگر شما هم جزو خانم‌هایی هستید که قصد دارید در آینده‌

اگر قصد بارداری دارید، این نکات را رعایت کنید

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، زن هایی که قصد دارند با خیال راحت و بدون دردسر جهت بارداری اقدام کنند، بهتر است نکاتی را رعایت کنند. اگر شما هم جزو زن هایی هستید که قصد دارید در آینده ای نزدیک جهت بارداری اقدام کنید، این توصیه ها می توانند جهت یک بارداری ایمن و ساده به شما کمک کنند.
عدم کنترل بارداری
بدیهی است که جهت بار دارشدن باید استفاده از روش های کنترل بارداری را کنار گذاشت. ولی معمولا نباید انتظار داشت که به عنوان نمونه بعد از یک هفته از عدم کنترل بارداری، حاملگی اتفاق بیفتد. مصرف قرص های ضد بارداری باید متوقف شود. از بین بردن روش ضد بارداری IUD یک ماه قبل از بارداری و قطع روش های تزریقی ضد بارداری، سه ماه قبل از لقاح (ترکیب اسپرم و تخمک ) باید انجام گیرد.

عبارات مهم : سیگار

متخصصین جهت آماده شدن همسران ها، یک دوره مشاوره 90 روزه را جهت داشتن یک بارداری سالم توصیه می کنند. این دوره باعث می شود که هورمون ها فرصتی جهت تنظیم سطح (مقدار) خود بیابند، دوره دوران قاعدگی تنظیم شود و شخص وقت تخمک گذاری خود را که به احتمال زیاد بارداری در این وقت اتفاق می افتد، حس کند.
برای بعضی از همسران ها درست به محض قطع کنترل بارداری، حاملگی اتفاق می افتد ولی اگر آنها به طور همیشگی از موارد ضد بارداری استفاده کرده اند، یک برنامه ریزی درست قبل از بارداری مورد نیاز دارند.
نکاتی که باید قبل از بارداری رعایت کنید
تعادل وزن
مطالعات نشان داده که هم زیاد کردن و هم چربی سوزی مادر بر باروری و سلامتی جنین اثر دارد. مادر باید با رعایت پرسشها بهداشتی و روش های مورد نیاز، وزن خود را به وزن ایده آل برساند.
فعالیت بدنی
حتی اگر وزن مادر ایده آل باشد، داشتن فعالیت بدنی مناسب (نه به عنوان نمونه دوی ماراتن یا بلند کردن وزنه سنگین) قبل از بارداری یا در طول آن، باعث می شود تا او بارداری و وضع حمل راحت تری داشته باشد. جهت داشتن فعالیت بدنی مناسب باید با دکتر مشورت کرد چون این فعالیت ها نباید زیاد به بدن فشار وارد کنند.
عدم مصرف مواد انرژی زا
تحقیقات در مورد اثر کافئین بر روی بارداری متناقض هست. بعضی مطالعات بیان کرده که کافئین منجر به سقط جنین می شود در حالی که تحقیقاتی دیگر این ادعا را رد می کنند. بنابراین کارشناسان توصیه می کنند که مادران مصرف کافئین خود را به 200 میلی گرم (حدود دو فنجان قهوه) در روز محدود کنند. ولی باید دقت کنید که فقط قهوه یا چای کافئین ندارند بلکه شکلات، نوشیدنی های انرژی زا و بعضی داروهای سرد درد نیز دارای کافئین هستند.
احساس خوب
استرس روی باروری، بارداری و سلامت نوزاد تأثیر می گذارد. مطالعات نشان داده است که احتمال بارداری در طول ماهی که زوجین احساس خوب و آرامی داشته و کمتر دچار تنش و افسردگی هستند زیاد هست. بعد با توجه به این نکته، یک مادر باید در صورت امکان هر روز ورزش کند، ماساژ روزانه داشته باشد، در طول روز با شریک زندگیش صحبت کند، خواب کافی و آرام داشته باشد و با کمک گرفتن از متخصصان و کارشناسان پرسشها خود را مدیریت کند.
رژیم غذایی سالم
آن چه یک مادر می خورد، کودکش نیز همان را می خورد. بعد خوردن غذا های هر پنج گروه غذایی مشمول بر میوه، سبزیجات، غلات، پروتئین بدون چربی (مانند مرغ، تخم مرغ و حبوبات) و لبنیات در شروع و طول بارداری مهم است.
افزایش اسید فولیک
داشتن اسید فولیک به اندازه کافی نقش موثری در پیشگیری از نقایص مادرزادی ستون فقرات و سر کودک دارد. زنان باردار هر روز باید 400 میلی گرم اسید فولیک دریافت کنند. و همچنین خوردن غذاهای سرشار از «فولات» مهم هست. بعضی منابع غذایی خوب جهت اسید فولیک عبارتند از: سبزیجات برگ دار، حبوبات، مرکبات، غلات سبوس دار، و حبوبات غنی از فولات و نان. کارشناسان توصیه می کنند که مصرف اسید فولیک سه ماه پیش ازآغاز بارداری شروع شود.
سیگار نکشیدن
زنانی که قبل از بارداری سیگار می کشند احتمالا دو برابر زیاد از زنان غیر سیگاری دچار تأخیر در بارداری و حدود 30 درصد زیاد دچار ناباروری می شوند. مادرانی که در دوران بارداری سیگار می کشند به احتمال زیاد کودکشان در هنگام تولد وزن خیلی کمی دارد و حتی در وقت مقرر متولد نخواهد شد یا حتی ممکن است این کودک دچار سندرم فوت ناگهانی شود.
اگر مادری سیگار می کشد، بهتر است حداقل یک تا سه ماه قبل از شروع بارداری استعمال سیگار یا سایر دخانیات را ترک کند.
مراجعه به دکتر
هنگامی که یک زن قصد دارد باردار شود باید قبل از اقدام به بارداری، جهت بررسی بیماری های مزمن مانند دیابت و آسم یا هر گونه اختلالات ژنتیکی ، پرسشها و یا حاملگی های قبلی و چکاب سلامت کلی بدن به دکتر مراجعه کند.
واکسینه شدن علیه بیماری ها
هنگامی که یک مادر در حال برنامه ریزی جهت بارداری هست، بهتر است خود را علیه بیماری هایی که ممکن است در طول بارداری به آنها مبتلا شود و این امراض جهت حاملگی و کودک مضر هستند، واکسینه کند. از جمله این واکسن ها می توان به واکسن علیه بیماری های آنفلوآنزای فصلی، سرخک، اوریون و سرخجه، کزاز، دیفتری، سیاه سرفه و آبله مرغان اشاره کرد. از آنجایی که بعضی از واکسن ها حاوی ویروس زنده هستند باید یک تا سه ماه قبل از باردار شدن به دریافت آنها اقدام نمود.
مصرف نکردن قرص و دارو
برخی از قرص ها و دارو ها بر روی سلامت کودک تاثیر منفی دارند و حتی ممکن است باعث ناهنجاری های ژنتیکی در کودک شوند. بعد مادر باردار نباید هیچ دارویی را بدون مشورت پژشک مصرف کند.
مراجعه به دندانپزشک
زنان مبتلا به بیماری های لثه حدود چهار تا هفت برابر زیاد از زنان سالم، کودکانی با وزن کم و یا زودرس به دنیا می آورند. بنابر این زن هایی که قصد بارداری دارند باید قبل از اقدام به بارداری به دندانپزشک مراجعه کنند.
مصرف با احتیاط ماهی
خانم های باردار باید از ماهی هایی که بدنشان مقدار کمی جیوه دارد مانند کنسرو ماهی تن، میگو و ماهی قزل آلا به مقدار محدود استفاده کنند لیکن مقدار زیاد جیوه به مغز در حال رشد و سیستم عصبی کودک آسیب می رساند.
منبع:مجله نی نی سایت
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: سیگار | باردار | بیماری | حاملگی | کافئین | بارداری | بارداری | بارداری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog