شاد شاهرود شاهرود مشاهده پیکان وانت پیکان

شاد: شاهرود شاهرود مشاهده پیکان وانت پیکان حمل خاک خاک حمل مصالح ساختمانی

گت بلاگز وب‌گردی هشدار پلیس فتا نسبت به کلاهبرداری به بهانه فطریه

رئیس پلیس فتا سمنان در آستانه عید سعید فطر راجع به کلاهبرداری از شهروندان با تکنیک کمک به نیازمندان و جمع آوری فطریه هشدار داد.

هشدار پلیس فتا نسبت به کلاهبرداری به بهانه فطریه

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت، سرهنگ صادقی گفت: با نزدیک شدن به روزهای نهایی ماه مبارک رمضان شاهد راه‌اندازی کانال و گروه هایی در فضای سایبری هستیم که به شهروندان پیشنهاداتی از قبیل دریافت کمک‌های مردمی و خیرخواهانه و شناسایی مستقیم نیازمندان را پیشنهاد می‌دهد در حالی که مجوزهای مورد نیاز جهت این منظور را ندارند.

وی اظهارداشت: در این روش کلاهبرداران در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی منشتر شدن تصاویری از افراد بی‌خانمان یا کودکان بیمار، احساسات انسان دوستانه بازدیدکنندگان روزه دار را جنبش و با معرفی درگاه‌های جعلی و تماس و پیام‌های ارسالی اقدام به کلاهبرداری می‌کنند.

صادقی با تاکید بر اینکه بازدیدکنندگان باید مراقب این فراخوان‌ها باشند، افزود: کاربرانی که قصد دارند فطریه یا کفاره روزه خود را از طریق اینترنت یا تلفن بانک پرداخت کنند، می‌توانند فطریه یا کفاره روزه خود را از طریق موسسات آشنا شده است در کشور که به وسیله رسانه‌های جمعی اقدام به اعلام شماره حساب‌های رسمی می‌کنند، اقدام کنند و از واریز فطریه یا کفاره روزه خود به حساب‌های نامعتبر و شخصی افراد خودداری کنند.

هشدار پلیس فتا نسبت به کلاهبرداری به بهانه فطریه

رئیس پلیس فتا سمنان ادامه داد: شهروندانی که میل به دارند از طریق تلفن بانک، اینترنت بانک و سایت‌های معتبر کمیته امداد امام خمینی (ره) در سراسر کشور اقدام به پرداخت فطریه یا کفاره روزه خود کنند، دقت داشته باشند تا در دام سایتهای جعلی موسوم به فیشینگ گرفتار نشوند و هنگام پرداخت، موارد ایمنی، چون آدرس سایت و وجود گواهینامه ssl را نادیده نگیرند.

منبع:میزان

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: اینترنت | کلاهبرداری | هشدار پلیس | پلیس فتا | فطریه | جمع آوری فطریه | کلاهبرداری |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog